آموزش و ترفند ها

خشک شویی مبل چگونه انجام می شود؟

خشک شویی مبل در منزل

خشک شویی مبل ، به روشی از شست و شوی که مبلمان همراه با شستشو خشک نیز می شود خشکشویی مبل می گویند . در این روش پس از شستن مبلمان آب و رطوبت باقی مانده توسط دستگاه های مکنده مخصوص به طور کلی کشیده می شود .امروزه شرکت های خدمات نظافتی از این روش برای شستشوی انواع مبلمان استفاده می کنند . نوع مبلمان و جنس پارچه و تعداد آن از عوامل تاثیرگزار بر تعیین قیمت خشک شویی مبل در منزل توسط شرکت های خدمات نظافتی می باشد .

شرکت خدمات نظافتی پاک مهر افشار ارائه دهنده کلیه خدمات نظافتی مربوط به ساختمان های مسکونی و اداری و تجاری است و با بکارگیری افراد مجرب و ماهر در این زمینه توانسته است رضایت و اعتماد مشتریان خود را جلب نماید .

مراحل خشک شویی مبل توسط شرکت های خدماتی

شستشوی و مراحل خشک شویی مبل در منزل به این ترتیب است که ابتدا جاروکشی مبل به صورت دقیق انجام می شود تا کلیه گرد وغبار نشسته بر روی مبلمان از بین برود بعد از آن با استفاده از فرچه های مخصوص و مواد شوینده مناسب شستشوی مبل انجام می شود . مواد شوینده باید براساس نوع پارچه مبلمان انتخاب گردد ، در غیر این صورت احتمال آسیب رسیدن به پارچه مبل وجود دارد . در پایان برای خشک کردن مبل از دستگاه های مکنده مخصوص مبلمان استفاده می کنند .

به طور کلی منظور از خشک شویی مبل این است که آب و مواد شوینده ای که وارد مبل می شود پس از شستشوی توسط دستگاه های مکنده پرقدرت برای جلوگیری از پوسیدگی مبلمان کاملا کشیده شود ، احتمال دارد مقداری نم و رطوبت در مبل به اندازه ای که به بافت پارچه آن آسیبی نرساند ، وجود داشته باشد که این امر طبیعی است و در خشک شویی مبل وجود دارد .

عوامل موثر بر قیمت خشک شویی مبل

شستشوی و خشک شویی مبل از جمله خدمات شرکت های نظافتی می باشد که به صورت ماهانه برای منازل و شرکت ها انجام می شود . مبلمان درخانه هایی که از حیوان خانگی نگهداری میکنند و شرکت های پر رفت و آمد بیشتر کثیف می شود . برای از بین بردن انواع لکه و گاهی از بین بردن بوی نامطبوع مبلمان به دلیل وجود حیوان خانگی در منزل می توان از خدمات شرکت های نظافتی استفاده کرد . عوامل موثربر قیمت و تعرفه شستشوی مبلمان شامل جنس پارچه مبلمان ، نوع مبلمان ، تعداد نشیمن و کوسن های موجود ، نوع مواد شوینده مصرفی و .. می باشد که با توجه به آن قیمت تعریف می شود .

ترفندهای شستشوی مبلمان در منزل

مبل چرمی : مراقبت و نگهداری ازمبل چرمی اهمیت بالایی دارد زیرا هرگونه پوسیدگی و خراش باعث آسیب به آن ها می شود برای تمیزکردن این نوع از مبلمان باید دقت بالایی را داشته باشید . بهترین و ساده ترین روش تمیزکردن مبل چرمی استفاده از شیشه شوی می باشد . روش کار به این صورت است که ابتدا شیشه شوی را بر روی لکه مورد نظر اسپری کرده و بعد از یک دقیقه با دستمال پارچه ای تمیز به آرامی روی مبل بکشید .

مبل پارچه ای : برای تمیزکردن و شستشوی مبلمان پارچه ای در منزل می توانید از شامپو فرش استفاده کنید . روش کار به این صورت است که مقداری شامپو فرش را در تشتی ریخته و با اسفنج کوچک بر روی لکه مورد نظر بکشید تا آلودگی و لکه های ایجاد شده از بین برود ، برای آب کشی و خشک کردن مبل می توان از دستگاه های بخارشوی یا جارو برقی سطح مورد نظر را خشک کنید .

مبل پارچه مخملی : برای نظافت مبلمان پارچه مخملی نیازی به شستشوی با مواد شوینده نیست بلکه با استفاده از دستمال مرطوب می توان گرد و خاک روی آن را از بین برد . در صورت نیاز می توانید با شرکت خدمات نظافتی پاک مهر افشار برای نظافت این نوع از مبلمان تماس حاصل نمایید .

مبل پارچه ای کرک دار : راه حل تمیز کردن پارچه های کرک دار استفاده از شیر می باشد . برای از بین بردن لکه ابتدا مقداری شیر را روی لکه با پنبه قرار داده و پس از پاک شدن با استفاده از مواد شوینده مناسب محل مورد نظر را بشویید و در پایان با استفاده از بخارشوی آن را خشک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *