خدمات مبل شویی

چگونه شستشوی مبل را انجام دهیم؟

انواع روش شستشوی مبل

شستشوی مبل از خدماتی است که در مورد نشیمن ها، کوسن ها، مبل ها ، کناپه ها و لوازمی که در ساختشان از پارچه پشمی و ابریشمی و… استفاده شده ، ارائه می شود.

در زمان قدیم مبل تنها در اتاق پذیرایی قرار می گرفت و ملحفه ی سفیدی روی آن پهن می کردند تا زمانی که مهمان غریبه ای برای آن ها می آمد. امروزه مبلمان کاربرد های دیگری نظیر تخت خواب ، ناهارخوری یا همان غذاخوری ، نشیمن ، میزکار و… پیدا کرده اند. با توجه به نقش این وسایل در دکوراسیون داخلی ، پاکیزگی و نظافت آن از اهمیت زیادی برخوردار است. در طول سال با گذشت زمان انواع آلودگی سطح مبل را می پوشاند.

با توجه به نوع استفاده مبلمان، آلودگی از دو روش به مبل ها منتقل می شود، آلودگی سطحی بر اثر نشست و برخاست و همچنین گذاشتن اشیاء آلوده روی مبل ایجاد میشود. آلودگی عمقی بر اثر ریختن چای، قهوه و نوشیدنی رنگی روی مبل ایجاد می شود و لکه ی ایجاد شده تا زمان شستشوی مبل باقی می ماند.

بنابراین امری طبیعی است که در طول سال مبل ها پاکیزگی خود را از دست دهند و حداقل یک بار در طول سال نظافت شوند.

شستشوی مبل باعث افزایش طول عمر مبلمان می شود. با انجام منظم گردگیری می توانید مبل ها را همیشه مرتب نگه دارید. با استفاده از جارو و برس درزها و بین تشکچه ها را تمیز کنید و جلوه ی بهتری به فضا بدهید. استفاده از شوینده ها یکی دیگر از روش های شستشوی مبل در منزل می باشد.  همچنین از دستگاه های متفاوتی در نظافت و شستشوی مبلمان استفاده می شود.

 

شستشوی مبل با دستگاه

مبل شویی توسط دستگاه مکانیزه انجام می شود. این دستگاه شامل مخزن آب ، مکنده جهت مکش آلودگی و یک کمپرسور جهت تولید کف می باشد. کف تولید شده غلظت بالایی دارد و از نفوذ آب به داخل صندلی و مبل جلوگیری می کند.

برخی از این دستگاه ها به سیستم گرمایشی مجهز هستند و کیفیت شستشوی مبلمان را افزایش می دهند.

ممکن است نگران آسیب دیدن مبلتان باشید ، بهتر است بدانید سری دستگاه مبل شویی زبر نیست و از موهای نرم ساخته شده است. شرکت خدماتی افراد حرفه ای را جهت انجام مبل شویی استخدام می کنند و مطمئن باشید که آسیبی به ظاهر مبل نمی زنند.

دستگاه مبل شویی به راحتی قابل حمل می باشد و نیازی به جابه جایی مبل نیست. شستشوی مبل با دستگاه بهتر از شستشوی مبل با شامپو فرش و برس می باشد به هر حال انتخاب با شماست. شستشوی مبل در منزل توسط متخصص حرفه ای به زمانی بیشتر از دو ساعت نیاز ندارد.

لکه بری مبلمان در منزل

برای از بین بردن لکه به شستشوی آنچنانی نیاز نیست و از ترکیبات بسایر ساده می توان برای لکه بری مبل استفاده کرد.

قبل از نظافت منزل ، شستشو و لکه بری مبل بهتر است به برچسب روی مبل توجه کنید درآن نحوه شستشو را کاملا توضیح داده است. معمولا شامل نوع پارچه ، دمای مناسب یا مواد شوینده مناسب برای پارچه می بشد.

  • W : شستشو با آب
  • WS : شوینده‌ مایع همراه با بخارشو و شوینده‌های خشک
  • S : از آب نمی‌توان استفاده کرد. از شوینده‌های خشک استفاده کنید.
  • O : از آب سرد برای تمیز کردن استفاده کنید.
  • X : مبل فقط باید با جارو یا برس تمیز شود.

توصیه های برچسب ها و فروشنده ها را جدی بگیرید، توجه نداشتن به این توصیه ها ممکن است باعث بیشتر شدن لکه ها روی پارچه شود.

  • اگر نوشابه روی مبل ریخت کمی نمک روی لک بپاشید و با اسفنجی خیس آن را پاک کنید.
  • اگر اثر سوختگی یا زردی سیگاه روی مبل به جا مانده بود ، می توانید قند را روی لک بمالید تا لکه پاک شود. اگر لکه روی الیاف مصنوعی بود می توانید از آبلیمو استفاده کنید.
  • اگر جنس پارچه مبل شما کرکدار است می توانید پنبه را با کمی شیر خیس کنید و لکه مورد نظر را پاک کنید و در آخر از آب و صابون برای پاک کردن لکه شیر استفاده کنید.
  • برای پاک کردن لکه جوهر از محلول گلیسیرین و آمونیاک استفاده کنید، هم چنین می توانید ابتدا آن را خیس کنید، کمی نمک رو آن بریزید سپس با پنبه محل مورد نظر را پاک کنید.
  • برای پاک کردن لکه چربی یک کاغذ خشک رو لکه بگذارید سپس با اتو داغ آن را فشار دهید تا لکه از بین برود. هم چنین می توانید از محلول نمک و الکل استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *