نظافت منازل و عوامل موثر در تعیین نرخ آن

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest

نظافت منازل

از آن جایی که تمام وسایل و اشیا منزل حتی وسایلی که از آن ها استفاده نمی شوند و نقش تزیینی و جای ثابتی دارند پس از گذشت مدت زمانی کثیف می شوند و نیاز به نظافت دارند. به همین سبب نظافت منازل از اهمیت بیشتری برخوردار است. نظافت یکی از مباحثی ست که در هر جامعه ای مطرح بوده و فرهنگ آن در حال گسترش و ترویج است.

آلودگی های زیست محیطی و عوامل خارجی انواع و اقسام بیماری ها را می توانند در انسان به وجود بیاورند. این آلودگی ها می توانند شامل هوایی که نفس می کشیم و یا آبی که می خوریم و دیگر عوامل زیست محیطی باشد. بدین ترتیب این آلودگی ها عواقب ناخوشایندی را برای ما خواهد داشت و سلامت مان را به خطر می اندازند.پس بنابراین باید با رعایت موارد بهداشتی و استفاده از روش های نظافت منازل این آلودگی ها را تا حد زیادی کاهش داد. نظاف منازل را هم می توانیم خودمان انجام دهیم و یا هم میتوانیم این کار را به شرکت هایی که خدمات آن را ارائه می دهند واگذار کنیم.

یکی از پر استفاده ترین و پر کاربردترین خدماتی که توسط شرکت های نظافتی و یا شرکت های خدماتی ارائه می دهند سرویس نظافت منازل می باشد. برخی از افراد برای سرویس گرفتن از شرکت های خدماتی از کاران نظافتی و افرادی کمک می گیرند که دوستان و آشنایانشان معرفی کرده اند. بسیاری از افراد هم از بین شرکت هایی که خدمات نظافت منازل را ارائه  می دهند دست به مقایسه می زنند و مناسب ترین شرکت ارائه خدماتی را انتخاب می کنند. به طور معمول مشتریان یک شرکت خدماتی را برای نظافت منازل به صورت دائم استخدام می کنند تا هر چند وقت یکبار برای نظافت منازل خود اقدام کنند. هر یک از شرکت های خدماتی که در این زمینه فعالیت می کنند قیمت های متفاوتی را بر اساس نوع خدماتشان ارائه می دهند.

هزینه های نظافت منازل و ارائه خدمات بر چه اساسی تعیین می شود!؟

اغلب شرکت های نظافتی هزینه های نظافت منازل را بر اساس هر ساعت تعیین می کنند و برای هر ساعت کاری و ارائه خدمات یک مبلغی را به مشتریان اعلام می نمایند.

متراژ منازل یکی از دیگر از فاکتورهایی که بر هزینه ارائه خدمات نظافتی تاثیر گذار هست. اگر چه ارائه این خدمات بر اساس هر ساعت مشخص می گردد اما بدون شک اگر متراژ منزل زیاد باشد زمان بیش تری را برای نظافت به خود اختصاص می دهد.

اتاق ها به دلیل اینکه فضای یکدست و یکپارچه ای نیستند و جزئیات بیشتری دارند زمان بیش تری برای نظافت کردن به خود اختصاص می دهند و در نتیجه هزینه ها را افزایش داده و قیمت کلی را بالا می برند. هر چند که شرکت های زیادی هستند که هزینه ها را بر اساس یک قیمت کلی تعیین می کنند.

سرویس های بهداشتی وحمام به سبب اینکه مشتریان حساسیت بیش تری در نظافت آن ها دارند و هم نسبت به فضاهای دیگر خانه کثیف تر هستند نیاز به دقت و صرف زمان بیش تری برای نظافت دارند. برخی از خانه ها هم تنها دارای یک سرویس بهداشتی و یا حمام نیستند.

برای برخی از مشتریان خانوم و یا آقا بودن نیروی کاری مهم است. زمانی که انجام کارهای نظافتی و ارائه خدمات نیاز به نیروی فیزیکی بیش تری داشته باشد اولویت با آقایان است اما در برخی شرایط که خانوم خانه تنهاست نیروی نظافتی خانوم در اولویت انتخابی قرار می گیرد. بنبراین در شرایطی کار نیاز به نیروزی فیزیکی زیادی داشته باشد و نیاز به نیروی خانوم باشد نیاز به زمان و نانرژی بیش تری برای انجام کارهاست در نتیجه هزینه هم افزایش پیدا می کند.

شرکت هایی که به صورت منظم  د ربازه زمانی های متفاوت به مشتریان خاص خود خدمات ارائه می دهند معمولا تخفیفاتی را برای این دسته از مشتریان در نظر می گیرند. به دلیل اینکه این خدمات در بازه های زمانی متفاوت توسط این نیروهای نظافتی ارائه می شود مسلما نیاز به نظافت کمتری دارند. چون این مکان ها به صورت مدام و پی در پی تمیز می شوند و زمان و نیروی کاری کمتری را به خود اختصاص می دهد.

امتیاز شما به این مطلب!
امتیاز این:
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

همین الان در خبرنامه عضو شوید

با عضویت در خبرنامه جدیدترین مطالب سایت و خدمات ما را در ایمیل خود دریافت کنید.

 

 

 

این مطلب را با دوستانتان هم به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید
به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم